یکی ازعلمای الازهر: برپایی جشن در روز عاشورا جهالت محض است

تاریخ درج : 1389/10/12


یکی ازعلمای الازهر: برپایی جشن در روز عاشورا جهالت محض است
 
 
یکی از علمای الازهر در روز عاشورای امسال در سخنرانی ای که در مسجد امام حسین(ع) قاهره ایراد کرد، از برپایی جشن در روز عاشورا از سوی وهابیون بشدت انتقاد نمود.

منبع خبر: www.abna.ir


«شیخ خالد محمد کمال شاذلی» از علمای اهل تسنن در سخنرانی ای که در بین خیل نمازگزاران "مسجد رأس الحسین(ع)" در قاهره انجام داد با اشاره به شهادت فرزندان رسول خدا(ع) در روز عاشورا، برپایی عزا برای امام حسین(ع) و یارانش را برترین عبادت در این روز معرفی کرد.
 
این استاد دانشگاه الازهر افزود: «در کتاب های علمای اهل سنت به مصیبت های امام حسین(ع) اشاره شده است؛ بنابراین برپایی جشن و پایکوبی در این روز جهالت محض است و مسلمانانی که این کار را انجام می دهند باید این رویه را تغییر دهند».
 
رسانه های وهابی یا وهابیت زده، هر سال و در ایام محرم، به ذکر روایات مجعولی می پردازند که روز عاشورا را روز جشن و شادی معرفی می کند و نتیجه می گیرند که باید در این روز جشن گرفت و با روزه گرفتن در آن، از اجر و پاداش این جشن بهره برد!
 
گفتنی است مردم مصر و خصوصا شهر قاهره اعم از شیعه و سنی به مسجد امام حسین(ع) و مقام رأس الحسین(ع) توجه ویژه دارند. به اعتقاد آنان، سر مبارک حضرت اباعبدالله(ع) به وسیله یکی از دختران آن حضرت از شام به مصر برده شد تا از بی حرمتی بنی امیه در امان باشد.

/ 0 نظر / 25 بازدید