لوح فشرده «حماسه عاشورا» در قم تولید شد

تاریخ درج : 1389/10/25

لوح فشرده «حماسه عاشورا» در قم تولید شد
 
 
لوح فشرده «حماسه عاشورا» به همت محققان و پژوهشگران بخش خدمات فرهنگی معاونت بازرگانی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید و به زودی عرضه خواهد شد.

منبع خبر: www.noorsoft.org


غلامرضا رحمانی، مدیر بخش ارتباطات و تبلیغات معاونت بازرگانی با بیان این مطلب گفت: هدف از تولید این اثر گرانسنگ تحلیل ماهیت واقعی و انگیزه های نهضت عاشورای حسینی است.
 
وی ادامه داد: متن کامل بیش از 20 عنوان اثر با موضوع تحلیل ماهیت و انگیزه های نهضت حسینی، برگزیده متن عربی و فارسی بیش از 30 عنوان منبع معتبر تاریخی شامل: مستندات و عوامل شکل گیری حادثه عاشورا از جمله موارد موجود در این نرم افزار است.
 
رحمانی در ادامه به کتب تاریخی موجود در این نرم افزار اشاره و عنوان کرد: کتاب هایی از جمله: تاریخ طبری، تاریخ الکامل، تاریخ ابن خلدون، تاریخ الفتوح، مروج الذهب، مثیر الاحزان و الارشاد، کتب تاریخی و سندی این لوح فشرده محسوب می شوند.
 
مدیر بخش ارتباطات مرکز نور اضافه کرد: بیش از 20 ساعت سخنرانی از مراجع عظام تقلید، علما و اساتید در موضوع عاشورای حسینی، یازده جلسه مقتل خوانی و عزاداری سید الشهداء(ع) و متن کامل بیش از پانزده زیارت نامه و مناجات به همراه قرائت آن ها از دیگر موضوعات لوح فشرده حماسه عاشورا است.
 
وی در پایان نقشه مسیر حرکت امام حسین(ع) از مدینه تا شام با قابلیت معرفی و شرح حوادث هر منزلگاه را از دیگر محتویات این محصول توصیف و تأکید کرد: امکانات متنوع پژوهشی، یادداشت برداری، ذخیره و چاپ متن، بخشی از دیگر قابلیت های این نرم افزار به شمار می رود.

/ 0 نظر / 25 بازدید