امام حسین برای اینکه ما قمه بزنیم به شهادت نرسید

تاریخ درج : 1389/10/25


امام حسین برای اینکه ما قمه بزنیم به شهادت نرسید
 
 
خطیب جمعه دیوانیه عراق با اشاره به ارزش های والای حادثه عاشورا تاکید کرد: امام حسین(ع) بدین منظور قیام نکرد تا ما قمه زنی کنیم بلکه برای اعتلای اخلاق و ارزشهای اسلامی به شهادت رسید.

منبع خبر: www.rasanews.ir


حجت الاسلام سید حسن زاملی خطیب جمعه دیوانیه عراق طی خطبه های نماز جمعه روز گذشته این شهر که در مسجد امام حکیم برگزار شد پارلمان عراق به خدمتگزاری به ملت دعوت کرد و گفت: نمایندگان باید همه تلاش خود را برای تصویب قوانینی که به مردم خدمت می کنند انجام دهند و با نیازهای مردمی که سالهاست مشکلات و بحرانها را تحمل نموده اند آشنا شوند و همانند نمایندگان دوره گذشته که تنها به فکر مصالح خود بودنند عمل ننمایند.
 
وی با اشاره به گذشت نزدیک به یک سال از عمر پارلمان تصریح کرد: در حالی که در آستانه پایان یافتن یک سال از عمر پارلمان هستیم لیکن هنوز فراکسیونهای آن تشکیل نشده است و تا هنگامی که این فراکسیونها به دلایل سیاسی تشکیل نشود و دولت وزرای خود را به صورت کامل نشناسد نمی توان نسبت به خدمت به ملت امیدوار بود.
 
حجت الاسلام زاملی نسبت به اوضاع نامناسب امنیتی هشدار داد و تصریح کرد: پسرفت امنیتی در حالی صورت می گیرد که هر از چند گاهی از دستگیری رهبران تروریستی خبر می رسد ولی مشخص نیست سرنوشت این جنایتکاران به کجا می رسد.
 
خطیب جمعه دیوانیه ادامه داد: دولت باید مشکلات امنیتی را به صورت ریشه ای حل کند و افراد پاک و مستقلی را به عنوان وزیر دفاع معرفی نماید لیکن شاهد آن هستیم که انتخاب وزیر دفاع نیز بر اساس مصالح و بازیهای سیاسی صورت می گیرد.
 
وی برگزاری نشست کشورهای عربی در بغداد را حاوی پیامهایی برای عراق عنوان کرد وبیان داشت: اصرار به برگزاری نشست کشورهای عربی در بغداد به این دلیل صورت می گیرد که دارای پیامهای خوبی برای عراق است و به مصالح کشور خدمت می کند و از رهبران کشورهای عربی می خواهم تا در این نشست حضور یابند.
 
سید حسن زاملی از عدم پرداختن خطبا به مسایل عبادی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی از خطبای حسینی از حادثه عظیم کربلا جهت تبلیغ عبادات دینی استفاده نمی کنند و تنها به جنبه عاطفی آن می پردازند در حالیکه اهل بیت(ع) بدین منظور نیامدند که ما بر سینه زده یا قمه زنی کنیم بلکه آمده اند تا عبادت و دین اللهی را در جامعه گسترش دهند، پس هر کس که به خوبی امام حسین(ع) و دلایل شهادتش را بداند به اخلاقی حسینی پایبند خواهد بود.

/ 0 نظر / 29 بازدید